Apple обнови повеќе продавници во формат „Express“ за побрзи превземања на iPhone 12.

iPhone 12 и 12 Pro ќе бидат достапни утре.

„Apple“ го проширува својот нов формат „Express“ на повеќе локации. Експрес продавниците имаат ѕид од продажни тезги заштитени од плексиглас и неколку полици со додатоци веднаш пред влезот на продавницата. Новиот формат треба да им овозможи на клиентите да земаат нарачки (како iPhone 12 и 12 Pro, кои стартуваат утре), почитувајќи ги упатствата за безбедност на COVID-19.

Во моментов има околу 20 експресни продавници во САД и Европа, а „Apple“ планира да има 50 низ двете земји до крајот на октомври, изјави за Ројтерс високиот потпретседател на „Аппле“ за малопродажба. Можете да видите список со кои продавници има експресни излози во оваа листа, усогласена од 9to5Mac.

„Apple“ привремено ги затвори сите свои продавници за малопродажба надвор од Кина во средината на март поради пандемијата COVID-19 и повторно ги отвори продавниците со месеци откако (иако некои од нив мораа да бидат повторно привремено затворени поради повторното раѓање во случаите на COVID-19 ). Ако сакате да видите дали можете да купувате во вашата локална продавница, Apple има часови и чува информации на својата веб-страница.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments