„Apple“ и „Опра“ ќе дебитираат во нова серија

„Apple“ и „Опра“ ќе дебитираат во нова серија

66годишната Oprah Winfrey повторно на ТВ екраните„Епл“денес ги објави своите планови за нова серија, „Оправиот разговор“ во која ќе бидат ќе има дискусии помеѓу Опра и креаторите на весници,мислители и водачи на нивниот занает“ на повеќе теми.

Првите неколку епизоди ќе се фокусираат на разговори околу трката.Серијата која е снимена од далечина за време на пандемијата ќе започне на 30 јули во 16 часот со епизода со наслов Uncomfortable Conversations with a Black Man.

Оваа епизода потоа ќе биде проследена со дводелно интервју со спортист, коментатори,активист и креатор..Ова е трета серија што Опра сега ја прави за „Епл“, откако започна кон крајот на март „Опра Talks COVID-19“ и „Клуб на книги на Опра“ минатата година , како дел од нејзиниот повеќегодишен договор со компанијата.

 Друга претстава, произведена во партнерство со принцот Хари и фокусирана на менталното здравје, допрва треба да пристигне. Опра, исто така, учествуваше во документарната серија на Епл, „Видлива: Надвор од телевизија“и го прави првиот од ваков вид на Apple TV +.Разговорот со Опра“ ќе дебитира исклучиво на услугата бесплатно во четврток  30 јули. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments