Apple’s AirPods Pro се поевтини од кога и да е денес на Woot.

Победа на претходната најдобра зделка за 10 долари, вкупно 60 долари од оригиналната цена.

Woot нуди една од најдобрите зделки пред Prime Day 2020. Безжичните слушалки на Apple за AirPods Pro се 190 американски долари, што е најдобра цена што сме ја виделе досега. Овој модел обично чини 250 долари, а Woot вели дека овој попуст ќе трае цел ден или додека не се распродаде.

Ако баравте комплет AirPods, ќе добиете најмногу за вашите пари со овој модел. За разлика од помалку скапите AirPods, AirPods Pro брод со силиконски совети кои овозможуваат поудобно вклопување што изолира повеќе звук. Дополнително, тие имаат подобар квалитет на звукот од стандардниот модел, како и активно поништување на бучавата и интересна опција за просторно аудио што може да ја направи содржината потопна.

Досега, Woot е единствениот продавач на мало што нуди значителен попуст на AirPods во текот на неделата на Prime Day 2020. Можно е да видиме уште неколку зделки со AirPods како што поминува неделата, иако тоа можеби нема да се случи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments