Apple’s AirPods

Со безжично полнење се достапни обновени за 110 долари

Најдобрата и најефтината цена до сега за AirPods,втората генерација на АirPods на Apple кои вклучуваат кутија за безжично полнење чинат 170 долари ако ги купите нови, но Best Buy нуди многу добра зделка за реновираните модели ако сакате да заштедите уште 60 долари.

Најдобра цена што сме ја виделе досега, и тие доаѓаат со сите оригинални додатоци. Ако сакате да ги полните безжично, ќе треба да користите безжичен полнач што веќе го имате или да одберете еден за помалку од 20 долари.

Best Buy тврди дека тие се тестирани, иако вашата километража може да варира во однос на тоа дали има гребнатини на полначот. Овие се покриени со 90-дневна гаранција преку Best Buy.

Во споредба со моделот од прва генерација, овој има безжичен чип H1 кој нуди побрзо префрлување помеѓу поврзаните уреди, како и говорни команди Hey Siri.

Дополнително, овој модел ќе добие нова карактеристика прикажана на WWDC 2020 што ќе му овозможи автоматски да се префрла помеѓу уредите врз основа на кој уред свири аудио.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments