Audi ги намали и цените на е-Tron и е-Tron Sportback

Audi ги намали и цените на е-Tron и е-Tron Sportback

Германскиот електричен автомобил Audi е-Tron е многу популарен, и покрај падот на продажбата на нови автомобили во светот, неговата побарувачка е двојно зголемена.

И еден од главните пазари на моделот е САД, за што компанијата претстави нова основна верзија на е-Tron Premium. Неговата цена е 65.900 долари, што е за 8.900 помалку од порано.

Компанијата не откри детали за опремата на електричниот автомобил, но некои опции понудени за е-Tron Premium се веќе познати. Влезната врата е електрично управувана, а задниот прозорец ќе има дополнителна заштита. Моделот ќе биде испорачан со нови 20-инчни тркала.

Огледалото во кабината ќе може да се затемни и ќе има функција да ги запомни поставките на секој возач. Греењето на седиштата и воланот, дигиталниот панел за инструменти и климатизацијата со 4 зони сега се стандардни на е-Tron.

За дополнителни 3.500 американски долари, клиентите добиваат пакет погодност, кој вклучува проширен сет на електронски асистенти, како и затемнети елементи на каросеријата. Капацитетот на батеријата е зголемен за 3 kW/h, и достигнува 86,5 kW/h. Благодарение на ова, автомобилот ке може да се вози 29 km. повеќе, вкупно – 357km. на едно полнење.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments