Автомобил без врати, прозорци и покрив

Автомобил без врати, прозорци и покрив

Форд-маркет, специјален сервис овластен од Форд со седиште во Русија, во моментов е на агендата со моделот „ Focus Speedster “. Специјалното возило на компанијата нема врати, прозорци и покрив. Сепак, возилото импресионира со неговиот ентериер и надворешен дизајн.

Автомобилскиот производител Форд со седиште во САД е едно од најважните имиња во индустријата. Компанијата успеа да импресионира милиони возачи со возилата што ги објави во минатото до денес. Тие исто така имаат голем број на корисници кои се приврзани кон компанијата, и тие не се откажуваат од возилата со марка Форд и даваат се од себе за да ги направат уникатни.

Цо регионот Ст. Петерсбург во Русија има еден сервис под име „Форд-Маркет“.Компанијата е поизразена со своите модификации на возилата од марката Форд. Бидејќи возилата кои се модифирани од страна на Форд-Маркет се доста поразлични од оригиналните модели. Во овој контекст, една од извонредните продукции на компанијата е „Focus Speedster”.

Специјалниот Ford Focus Speedster

Focus Speedster, подготвен од тимот на Форд-маркет, е сосема различен од моделите на Форд на кои сме навикнати. Всушност, ова возило е различно од скоро секое возило што го гледаме наоколу. Бидејќи ова возило нема врати. Исто така, нема горен покрив и шофершајбната. Воведувајќи како прилагодлив кабриолет, Focus Speedster е дизајниран на начин на кој можат да се возат само две лица.

Многу детали на специјалното возило подготвено од тимот на Форд-МАркет се слични на седанските верзии на Фокус. Сепак, возилото е апсолутно уникатен автомобил како целина. Овој рачно изработен Focus Speedster се чини дека нема лесно да се избрише од меморијата на фановите на Форд.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments