Барате квалитетен водоотпорен паметен телефон?

Барате квалитетен водоотпорен паметен телефон?

Дали сакате уред кој ќе продолжи да функционира нормално, без разлика дали спаѓа во вашиот базен, чинија за супа или тоалетна чинија? Се прашувате што е најдобро на пазарот во моментов?

Иако првите смартфони отпорни на вода се појавија пред неколку години, факт е дека денес немаме голем број на водоотпорни уреди. Кога се појавија првите вакви уреди, многумина мислеа дека во иднина сите уреди ќе бидат отпорни на вода – но тоа не се случи.Денес, водоотпорните уреди се претежно уреди со врвна класа , додека поевтините најчесто се лишени од таа функционалност.

 Треба да се нагласи дека отпорност на вода значи – дека уредот може да се користи без мешање откако ќе падне во вода, изваден и сушен .Значи, отпорноста на вода не мора да значи дека можете да го користите уредот под вода – затоа внимавајте да не го уништите паметниот телефон. Сите упатства се во описот на производот што ќе го изберете.Во денешната статија, ќе ви претставиме дури 7 одлични паметни телефони кои можат да се пофалат со функција за отпорност на вода . Скоро сите уреди на списокот се стари помалку од половина година – така што тие се опремени со одличен хардвер.

 Да не ги надминуваме, еве неколку од врвните смартфони отпорни на вода:

iPhone 11 Pro Max,Samsung Galaxy S20PLUS,Google Pixel 4XLOnePlus 8PRO,Huawei P40,Pro Sony Xperia 1,Oppo X2 Pro.

Со овој одличен уред, го заклучуваме нашиот список на најдобри водоотпорни паметни телефони во 2020 година. Веруваме дека ви дадовме добар преглед на состојбата на пазарот и дека ве охрабривме да изберете еден од моделите од списокот. Среќно користејќи го вашиот паметен телефон и не претерувајте со тоа што ќе се потопите во вода – затоа што нешто секогаш може да тргне наопаку.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments