Бетмен е одложен до 2022 година, но Матрикс 4 сега доаѓа следната година.

Одложувањето на Дина предизвикува големи промени во Ворнер Брос.

Денешното соопштение за одложување на Дуна значеше дека Брза Ворнер ќе мора да го смени својот распоред и сега имаме нови датуми за најголемите претстојни филмови во студиото. Рокот и разновидноста известуваат дека Бетмен повторно се одложува, преместувајќи се од датумот на 1 октомври 2021 година, сега окупиран од Дун, на 4 март 2022 година.

Тој слот на 4 март беше наменет да биде за сè уште неоткриениот Minecraft: The Movie, кој сега е без датум на објавување. Блек Адам, филм за стрипови во ДЦ, со Двејн Johnонсон, исто така е симнат од распоредот, откако претходно беше поставен на 22 декември 2021 година

Пополнувањето на тој слот е филм што сега ќе дојде порано отколку што се очекуваше: продолжение на матрицата на Лана Вачовски. Матрикс 4 првично беше планиран да излезе на 22 април 2022 година.

За Бетмен беше речено дека неодамна претрпе неуспех во производството кога starвездата Роберт Патинсон, наводно, бил позитивен на КОВИД-19.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments