Објавен трејлерот на Battlefield 2042!

Трејлерот за играта на Battlefield 2042 беше објавен за време на презентацијата на Xbox, Е3 2021.

Како што знаете, Battlefield 2042 беше официјално објавено со промотивното видео објавено во средата. Најавувајќи дека ќе се појави пред играчите со трејлерот за игра „Battlefield 2042“ на 13 јуни, DICE ја сподели очекуваната снимка од игра со играчите на презентацијата на Xbox, E3 2021, како што вети.

Во акција спакуваното видео игра објавено во презентацијата Е3 2021, 7 различни мапи, секоја повеќе од друга, од градот Сеул до пустините на Египет, не пречекуваат. Играта, во која се соочуваат Америка и Русија, успева да се истакне со импресивната графика и акционата атмосфера.

Освен ова, во трејлерот за игра се споменуваат и често менуваните временски услови. Во оваа насока, во приколката за игра каде што се прикажани многу природни настани од песочни бури до торнада, добиваме и информации за тоа како ќе се бориме против постојано променливите временски услови.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments