Новата Battlefield 6 ќе има ефекти на цунами и земјотреси во нејзината мапа!

Според новото тврдење во врска со Battlefield 2021, на мапата на играта ќе се појават природни настани како што се земјотреси и цунами. Новата борбена игра се очекува да биде претставена следниот мај.

Инвеститорот на видео игри со седиште во Калифорнија, Electronic Arts неодамна потврди дека популарната серија воени игри Battlefield ќе биде пред фановите со нова игра оваа година. По оваа вест, се појавија многу извештаи дека играта ќе се одвива во модерна ера слична на Battlefield 3 и Battlefield 4. Сега, доставени се импресивни тврдења за мапата на играта.

Мапата на новата игра на Battlefield наводно; Ќе биде домаќин на многу природни настани како што се земјотреси, цунами и бури. Изворот на обвинувањата доаѓа од објавата на Том Хендерсон на неговиот профил на Twitter на 1 април 2021 година. Додека многу корисници мислеа дека тоа е шега на 1 април, Хендерсон го цитираше својот твит следниот ден, велејќи дека неговите тврдења не се шега на 1 април.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments