Battlefield 6 може да биде објавен следната недела!

Денеска е изнесено ново тврдење во врска со датумот на лансирање на Battlefield 6. Според информациите обезбедени од сигурни извори, новата борбена игра може да биде официјално објавена следната недела.

Battlefield 6, новата игра од серијата Battlefield, со нетрпение ја очекуваат многу гејмери. Иако сè уште не е официјално објавено кога ќе биде објавена новата игра од серијата, најновите споделени извештаи укажуваат на Меј повторно.

Како што знаете, и Battlefield Hardline, Battlefield 1 и Battlefield беа објавени на 5 мај. Денес, во согласност со информациите споделени од сигурни извори, новата игра од серијата се очекува да биде објавена следната недела, во првата недела од мај. Всушност, имајќи ги предвид стратегиите на DICE во претходните игри на Battlefield, можеме да кажеме дека не е изненадување што новата игра на Battlefield беше најавена во мај.

Каков гејмплеј ќе има новата Battlefield VI?

Се проценува дека новата игра Battlefiled, која се очекува да биде објавена во последните месеци од 2021 година, ќе привлече внимание особено со иновациите што ќе ги направи на мултиплеер страната. Во овој дел, се вели дека играта, која е нагласена за домаќин на режими на игри за 128 лица, исто така, ќе доаѓа со поддршка за меѓу-генерација.

Играта, за која се вели дека им овозможува на differentубителите на оваа серија комплетно поинакво Battlefield искуство во однос на играта, е исто така меѓу споделените информации дека ќе ги поддржи сите иновации на конзолите PS5 и Xbox Series X

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments