Можно е Battlefield 6 да биде објавен во Мај!

Според информациите обезбедени од сигурни извори, Battlefield 6 може да биде официјално објавен следниот мај.

Ако се сеќавате, Electronic Arts неодамна објави дека ја одложува новата игра Need for Speed ​​за Battlefield VI. Додека овој потег на компанијата имаше големи последици во индустријата за игри, играчите се фокусираа на официјалното соопштение за најавата за Battlefield 6. Во овој период, извршниот директор на ЕА, Ендрју Вилсон, исто така, изјави дека новата игра со бојното поле ќе биде во невидена слава.

Додека сите овие објаснувања создадоа возбуда кај играчите, денес беше изнесено ново тврдење за следната игра од серијата. Според информациите дадени од Џеф Груб, едно од доверливите имиња во индустријата, гледаме дека Electronic Arts официјално ќе ја објави новата игра на Battlefield во мај.

Секако, вреди да се напомене дека засега нема официјално соопштение од фронтот на ЕА. Сепак, извршниот директор на ЕА истакна дека BF6 ќе биде претставен на пролет, со изјавата што ја даде во изминатите месеци. Затоа, можеме да кажеме дека Меј е поистакнат за најавата за Battlefield 6.

Каква ќе биде Battlefield 6?
Се проценува дека новата игра Battlefiled, која се очекува да биде објавена во последните месеци од 2021 година, ќе привлече внимание особено со иновациите што ќе ги направи на страната на мултиплеер. Во овој дел, се вели дека играта, која е нагласена за домаќин на режими на игри за 128 лица, исто така, ќе доаѓа со поддршка за меѓу-генерација.

Играта, за која се вели дека им овозможува на fansубителите на оваа серија комплетно поинакво Battlefield искуство во однос на играта, е исто така меѓу споделените информации дека ќе ги поддржи сите иновации на PS5 и Xbox Series X конзолите.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments