Бесплатни видео игри: Поминете кул денови дома.

Како и обично, Epic Games зачува две бесплатни видео игри.

Првиот е Elite Dangerous, достапен за Windows. Тоа е вселенска симулација во која сте капетан на вселенски брод. Ако имате VR , уште подобро – истражете го секој агол на универзумот.

Друга бесплатна видео игра е The World Next Door. Таа е достапна за Windows и macOS. Графиката е инспирирана од аниме жанрот цртани филмови, а вие сте во улога на тинејџер „заробен“ во паралелен универзум. Составете сложувалки, играјте разни мини-игри и, се разбира, препуштете се на брилијантно плетена приказна.

Двете видео игри се бесплатни до 26 ноември.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments