Бета-тестирањето на Call of Duty: Black Ops Cold War започнува на 8 Октомври

Бета-тестирањето на Call of Duty: Black Ops Cold War започнува на 8 Октомври

Неодамна Call of Duty: Black Ops Cold War го објави новиот трејлер за играта, но и датумите на кој планира да го спроведе бета тестирањето за multiplayer модот на играта. Не започнува за сите конзоли во исто време туку тестирањето е закажано во различни термини

На 8 до 9 Октомври започнува тестирањето на PS4 и PS5 за играчите кој веќе ја имаат нарачано играта. На 10 до 12 започнува за сите играчи на PS4. 15 до 16 ќе започне за конзолите на Xbox One и за PC. Сите тестови ќе започнат во 10 часот наутро.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments