Бидете подготвени во автомобилите

Сè што може да се случи на патот.Добра идеја е да се подготвиме ако нешто се случи на незгодно место и во тој аспект.Што може да го собереш и што помага да се покријат најчестите дефекти.

  • Со 800amp врвни струјни и сите метални стеги со затегнувачки зафат и похрабар кабел со полна должност, TACKLIFE T8 може да скокне да ги стартува вашите возила до 30 пати со едно полнење
  • БЕСПЛАТНИ ПРИРАЧНИКИ ПОРИИ – капацитет од 18000mAh и двојни паметни USB-излези (5V / 2.1A, 5V 2.4A / 9V 2A) можат целосно да ги наполнат вашите лаптопи,паметни телефони,таблети и други уреди брзо и безбедно.12V 10A DC порт што може да понуди моќ и за други додатоци за автомобили.
  • ПОВЕЌЕ ЗАШТИТА – Интелигентен џампер кабел со означување на црвени / зелени светла и рачно ракување со копчето “BOOST” ги прави вашите операции многу полесно отколку вообичаените кабли за скокач. Се одликува со 8 заштити, вклучувајќи доказ за грешки, заштита од искра и обратна поларитетна заштита, може безбедно да се поврзе со сите батерии.
  • LCD дисплеј и КОМПАС – Дистинктивниот дигитален LCD екран може точно да ја прикаже преостанатата моќност на батерискиот пакет.LED светлата од компасот и 3 режими (SOS / Blink / Strobe) можат да ви помогнат да го пронајдете патот дома кога ќе се изгубите во дивината.
автоматска пумпа за гуми со заштита од прегревање, LCD дисплеј, светло за итни случаи, 3 млазници и дополнителен осигурувач
  • Брза инфлација – Патентиран мотор обезбедува високо-ефикасна мотивација и брза брзина на надувување од 1,4 CFM, MAX работен притисок до 150PSI. Може да надуе гума P195 / 65R15 гума 30 – 35PSI во рок од 30 секунди
  • Напредна безбедност – Системот за заштита од прегревање ќе се активира автоматски за да го исклучи напумпаторот на гумите додека работната температура е над 120, обезбедувајќи ја безбедноста на пумпата за воздух и надуените уреди ефикасно
  • Практична практичност – Напојувана со приклучок за запалка од 12V директно на неограничено овозможува неограничено континуирано работно време. Функцијата за автоматско исклучување и претходно наместена е поедноставена со употреба на чекори. ЛЦД-екранот го прикажува напредокот на надувување јасно во PSI, BAR, KPA, KG / CM²
  • Повеќе апликации – Дополнителни додатоци од 3 парчиња го прават компресорот за воздух компатибилен со автомобилски гуми, велосипеди, балони, топки, воздушни легла, додатоци за базен и др. Вграден LED светло со 3 режими е дизајниран за надворешна
  • употреба.
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments