Blade & Soul: Revolution објавена за Android и iOS!

Објавени се верзиите IOS и Android на Blade & Soul, кои корисниците на персонални компјутери добро ги познаваат. Играта, која нуди MMORPG искуство за играчите, успеа да добие целосна оценка иако поминаа часови од нејзиното објавување. Играчите во нашата земја дадоа целосни оценки за оваа продукција.

Јужнокорејската Netmarble, позната по своите игри развиени за паметни телефони, официјално го објави Blade & Soul: Revolution, нејзината најнова игра развиена за екосистемите на iOS и Android. Бесплатната игра, до која сега може да се пристапи преку Google Play Store и App Store, веќе ги маѓепса enthusубителите на мобилни игри.

Blade & Soul: Revolution за прв пат беше најавена во март минатата година. Иако планираниот датум на објавување беше одложуван неколку пати, тимот на развивачи, кој успеа да го задржи интересот на играчите, се чини дека ги исполни очекувањата со тоа што го нуди во играта.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments