Borat ќе направи многу убав stream на Twitch со DrLupo.

Borat signs copies of his new books Touristic Guidings to Minor Nation of U.S. and A, and Touristic Guidings to Glorious Nation of Kazakhstan at the Borders Bookstore in Westwood Village, Los Angeles. (Photo by Ian West – PA Images/PA Images via Getty Images)

Тие ќе играат заедно во вторник во 18 часот.

Borat наскоро ќе биде на Twitch. Streaming услугата во сопственост на Amazon објави дека иконскиот лик на Sacha Baron Cohen ќе се соочи против Ben “DrLupo” Lupo  во 18 часот.

Нејасно е каква игра ќе играат – и нешто изненадувачки, се чини дека е нејасно и за Lupo. „Искрено, јас дури и не знам“, рече Lupo во електронската изјава.

Портпаролот на Twitch не беше во можност да сподели ништо за тоа каква игра ќе играат двајцата – иако во твитот на компанијата за претстојниот тек се вели дека ликот на Cohen ќе игра против Lupo во „битка за глобална надмоќ“. Twitch ми потврди дека целата работа ќе биде домаќин на каналот на Lupo.

Појавувањето на Cohen како Borat на Twitch  е додатно паметна корпоративна синергија, бидејќи тој скоро сигурно ќе го промовира претстојното продолжение на Borat што ќе започне исклучиво на Amazon Prime Video на 23-ти октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments