Bugatti автомобил што кошта 68,000 американски долари

Bugatti автомобил што кошта 68,000 американски долари

Бугати е произведено од Еторе во 20-тите години на 20 век и првично бил како подарок за најмладиот негов син но поради интересот на клиентите тие подоцна изградиле полни 500 од нив.Bugatti Baby беше полу-рекреација на легендарниот автомобил „Гран при“ од типот 35 придвижуван од примитивен електричен погон.

Денешниот Bugatti одлучи дека можеби е време да направиме кратка пауза од хиперкари од 1.600 коњски сили, и се здружи со компанијата Little Car да произведе  нова верзија на Bugatti Baby  – иако овој пат тоа е 75% од големината на типот 35  од понудата на продажба.

Baby II ќе се нуди во три нивоа. Брзините им е ограничена максимална брзина од 43 км на час и соодветно автомобилот 13,4 КС. Внатре во автомобилите инструментацијата е разумно и верна рекреација на она што може да го видите во вистински тркачки автомобил а во сето ова се влучува и одлични перформанси и точност во дизајнот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments