Cadillac CT4-V Blackwing

Cadillac CT4-V Blackwing

Crossovers и SUV-овите деновиве се моќни, но тоа не го спречува Cadillac да им се допадне на ентузијастите со тоа што ќе им даде неколку спортски седани.

Американскиот луксузен бренд штотуку започнува со CT4-V и CT5-V бидејќи обајцата ќе го добијат третманот на Blackwing со поголема моќност и достапност на рачен менувач.

Шпионите сега го фатија помалиот од двата седана додека поминуваа на тестирање на General Motors Milford Proving Ground во Мичиген.

Камуфлажата навестува каде ќе се случат промените на не-Blackwing верзијата, конкретно на предните и задните браници и страничните здолништа.

Исто така, забележуваме дека спојлерот на капакот на багажникот лепи многу повеќе од суптилната усна на стандардниот CT4-V, додека тркалата од алуминиум веројатно ќе бидат и поголеми.

Најновите информации сугерираат дека официјалното откривање на CT4-V Blackwing е одложено поради пандемијата на коронавирус. Сега се очекува да излезе или до крајот на годината или почетокот на 2021 година.

Продажбата, наводно, започнува во средината на 2021 година, со цени за да може да нарачате значителна премија над 44.495 долари CT4-V.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments