Call of Duty: Black Ops Cold War

Новото издание на Call Of Duty

Вчера, по неколкумесечни задевања, протекување и гласини, Activision конечно потврди дека Call of Duty: Black Ops Cold War ни доаѓа оваа година.

Целосно откритие доаѓа следната недела, но во меѓувреме, ние сè уште не знаеме што да очекуваме од играта надвор од поставката за Студената војна.

Па, луѓето во Treyarch штотуку објавија ново парче Call of Duty: Black Ops Cold War, уметнички дела што можат да дадат уште неколку навестувања. Проверете го, подолу.

Call of Duty: Black Ops Cold War беше започната од страна на Sledgehammer, но на крајот беше предадена на Treyarch по проблемите со развојот. Тековната интеграција на играта ја развива Treyarch со поддршка од Raven Software.

Call of Duty: Светското откритие на Black Ops Cold War е закажано за 26 август.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments