Call of Duty слави годишнина: 1-на година од постоењето на Call of Duty Mobile.

Најновата 11-та сезона на Call of Duty Mobile носи режим Cranked, нова Ranke Series 7 и многу повеќе. Проверете ги најважните моменти од новата сезона тука.

1-годишнината на Call of Duty Mobile е тука. Како што се очекуваше, последната сезона носи широк спектар на нови функции, содржина и ажурирања. Корисниците можат да ја играат сезоната 11 со ажурирање на играта преку Google Play Store.

„Тоа е крајот на светот и вие сте поканети! Сезоната на 1-годишнината на Call of Duty Mobile е тука. Придружете се на забавата за цел живот во сезонската прослава. Главните одлики паѓаат со содржина на забавата со битката Pass, ажурирање на BR, Ноќта на вештерките и целосно ново митско оружје “, рече CoD Mobile во скокачкото предупредување до корисниците.

Најновата сезона носи и нова ранг серија 7. Вклучува нови рангирани серијални награди за серии како што е Killer Bolt-Action, нов епски план. TEDD е новиот епски војник. Исто така, добивате челична рамка како епска рамка.

Играчите играат во познат режим 5 наспроти 5. Нормално убива резултат 1 поен, додека убива и Рангиран статус постигнува 2 поени. Првиот тим кој ќе го достигне целниот резултат победи. Вреди да се напомене дека одбројувањето се ресетира со секое ново убиство или асистенција.

„Откако ќе започне одбројувањето, играчот треба да направи убиство во ограничено време. Ако одбројувањето заврши без да постигне убиства, играчот ќе се самоуништи “, според правилата.

Некои поволности на режимот „Cranked“ вклучуваат побрзо вчитување и публикации за ADS Boost.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments