CD PROJEKT RED одбил да постави повисока цена за играта Cyberpunk 2077

CD PROJEKT RED одбил да постави повисока цена за играта Cyberpunk 2077

Големите објавуваши на игри, како што се 2K Games, Activision и EA веќе покажаа интерес за продажба на своите игри за PlayStation 5 и Xbox Series X за цена од 69.99 долари, повисока за 10 долари од стандардот на пазарот.

CD PROJEKT RED не сака да биде вклучен во ова покачување. За време на Q&A сесија со девелоперите, тие потврдија дека цената на играта ќе остане 59.99 долари, како што оргинално се планираше. Компанијата изгради репутација за грижа за своите потрошувачи и по сите изгледи оваа цена ќе остане се до излегувањето на Cyberpunk 2077.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments