CD Projekt Red не се откажува од Cyberpunk 2077!

Cyberpunk 2077, кој играчите го чекаа долго време, дебитираше со многу проблеми, но компанијата за развивачи CD Projekt Red сака да го претвори ова производство во игра со која може да се гордее.

Имајќи го предвид сето она што се случи со Cyberpunk 2077, една од најочекуваните игри во гејмерската индустрија, гласините дека играта може постепено да се носи во втор план од страна на CD Projekt Red и дека компанијата може да се фокусира на нови проекти се најде на агендата за долго време. Но, се чини дека извршниот директор Адам Кичински има и други планови. Зборувајќи за Ројтерс, Адам Кичински рече: „Не гледам никаква причина да го оставам Cyberpunk 2077. Ние, како тим, веруваме дека оваа игра ќе стане игра со која можеме да се гордееме и дека можеме успешно да ја продадеме за следните години“. се најде во описот.

Како што знаете, Cyberpunk 2077 беше една од најочекуваните и највозбудливите игри на сите времиња, продавајќи 13 милиони за десет дена. Играта беше полна со технички проблеми на PS4 и Xbox One, и покрај тоа што го сруши рекордот по рекорд. Поради оваа причина, по катастрофалното лансирање, акциите на CD Projekt Red паднаа за 30 проценти поради повеќекратни барања за враќање во првата недела. Покрај тоа, тужбите поднесени од акционерите на компанијата ги направија неподносливи тешкотиите на студиото за развивачи, а отстранувањето на Cyberpunk 2077 од продавницата на PlayStation беше тажен крај.

Верзиите PlayStation 5 и Xbox Series X/S на Cyberpunk 2077 ќе бидат објавени во втората половина на оваа година. Исто така, се работи на DLC пакети. Seeе видиме колку ќе биде доволна борбата на CD Projekt RED да го поправи разочарувањето што дојде со Cyberpunk 2077.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments