Четвртата сезона на серијата The Good Place доаѓа на Netflix

Четвртата сезона на серијата The Good Place доаѓа на Netflix

Четвртата и последна сезона на серијата The Good Place е веќе искочена. САД останува последната држава кадешто Netflix треба да ја објави.Последната сезона од  серијата започна со снимање уште во Април минатата година, но дури сега пристигнува на Netflix.

Соопштението на американската стриминг компанија гласеше дека The Good Place доаѓа на платформата на 26ти овој месец. Надвор од Канада и САД, серијата е веќе во понудата на Netflix.

Последната сезона ќе содржи 14 епизоди, со времетраење на околу 20тина минути. Главната улога ја толкува актерката Kristen Bell.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments