Дизајн на концепт за моделот на Tesla од 25 илјади долари!

Направен е идеен цртеж за тоа како ќе изгледаат моделите на Tesla, вредни 25.000 долари за кинескиот и европскиот пазар. Tesla Model 3 и Model Y исто така беа инспирирани од дизајнот.
Луѓето во различни делови на светот повеќе ги привлекуваат различни видови возила. На пример, додека поголемите возила се претпочитаат во САД, возилата наречени „хечбек“ во Европа и возилата од типот седан во Кина го привлекуваат вниманието на корисниците.

Секако, оваа состојба влијае и на возилата што компаниите ќе ги лансираат на овие пазари. И Elon Musk со твит кој го испрати во септември минатата година потврди дека на кинескиот и европскиот пазар ќе има 25.000 американски долари модели на Tesla. Концептен дизајн на ова возило е направен за InsideEVs.

hatchback tesla modeli
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments