Детални спецификации за Samsung Galaxy A52 5G!

Карактеристиките на моделот Galaxy A52 5G, што ќе ги лансира Samsung во блиска иднина, се појавија во записите на TENAA.

Samsung продолжува да им нуди поволни модели на паметни телефони на своите корисници под името Galaxy A серија. Планирајќи да додаде нов на овие модели, Samsung веќе извесно време работи на моделот A52 5G, како што знаете. Додека новиот модел на серија беше љубопитен од корисниците, денес карактеристиките на Samsung Galaxy A52 5G беа детални со протечени документи на TENAA.

Според споделените податоци, се наведува дека новиот модел на серијата ќе доаѓа со 6,52-инчен AMOLED дисплеј. Се вели дека моделот поддржан од 5G, за кој се потенцира дека својата енергија ја зема од процесорот Snapdragon 750G, ќе има и 6 GB и 8 GB RAM меморија опции.

Покрај тоа, меѓу споделените информации е дека A52 5G, за кој се наведува дека доаѓа со главна камера со резолуција од 64 MP, ќе се напојува од батерија од 4.500 mAh со поддршка за брзо полнење од 15W.

Samsung Galaxy A52 özellikleri

Не е познато кога засега ќе биде претставен A52 5G. Сепак, според последните споделени извештаи, телефонот со погон на 5G се очекува да биде претставен со A72 5G.

Во исто време, телефонот, кој се очекува да биде објавен со четири различни опции во боја како црна, бела, виолетова и сина, ќе биде достапен за 6 GB RAM + 128 GB верзија за 460 евра, 8 GB RAM + 128 GB верзија со внатрешна меморија 510 евра. исто така се проценува.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments