Devialet најавува безжични слушалки Gemini во вредност од 299 долари.

Phantom добива сериозно намалување на големината.

Француската компанија за аудио-технологија Devialet е позната по своите чудни звучници и сега за прв пат влегува во преносно аудио со нов пар безжични слушалки за уши. Компанијата вели дека нејзините слушалки од Близнаци се дизајнирани со „архитектура на рамнотежа на притисок“ за оптимален квалитет на звукот.

Пупките Близнаци нудат три нивоа на активно откажување на бучавата, режими на транспарентност на две нивоа и опција што го прилагодува изедначувањето на вашето уво во реално време за постојан квалитет на звукот кога сте во движење. Апликацијата Близнаци на Devialet исто така ќе го скенира вашето уво за да ви помогне да ја пронајдете вистинската големина на врвот на пупката.

Дизајнот на тапанчето непогрешливо потсетува на иконите фантомски звучници на Devialet, иако очигледно во многу помал обем. Девијалет вели дека пупките треба да траат осум часа со полнење, или шест часа со вклучен ANC, а случајот треба да обезбеди три и пол целосни полнења. Поддржува безжично полнење Qi и USB-C.

Близнаците ќе можат да се нарачаат од утре за 299 американски долари. Девиалет вели дека ушите ќе се продаваат во сопствената продавница, како и „како Хародс и Селфриџис“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments