DiRT 5 следната генерација на тркање

DiRT 5 може да биде следната генерација на игри со трки

Ми се допаѓа редовната серија DiRT повеќе од DiRT Rally. Малку повеќе прошка, малку повеќе аркада. CodeMasters отсекогаш биле отворени за тоа.

Ова не значи дека е целосно искуство во аркада, не е. Сè уште треба да знаете како работат конкретните автомобили, како да ги контролирате, како најдобро да се заземе агол.

Изненадени сме со локациите каде што може да се вози.Четирите патеки се следниве: Хенингсваер во Норвешка, Ксиамо Бег во Кина, Тијука Форест во Бразил и Исток Митен во Аризона.

Реков дека Аризона има причини за својот изглед, но сите тие покажуваат различни елементи. Од стилот на трки до други аспекти на играта, почнувајќи од типот на трката и возилата што се користат до аудио и визуелните аспекти на играта.

Каде и да погледнете, играта има многу за да покаже.

DiRT 5 ќе се појави за PC, PlayStation 4 и Xbox One, со PlayStation 5 и Xbox Series X подоцна во 2020 година, верзијата за Google Stadia ќе биде лансирана во 2021 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments