Доаѓа Asus Zenfone Mini! Еве ги првите детали!

Според најновите информации, Asus може да се појави пред корисниците со моделот Zenfone Mini во блиска иднина.

Се покажа дека Asus, кој привлече внимание со сериите Zenfone и ROG Phone, сега работи на моделот Zenfone Mini. Во исто време, со извештајот споделен од Digitimes, беа откриени некои детали за карактеристиките на Asus Zenfone Mini.

Не е познато дали моделот, за кој се вели дека има покомпактна структура во споредба со другите модели од серијата, засега ќе се вика Zenfone mini или Zenfone 8 mini.

Сепак, според споделените извештаи, се очекува мини моделот на серијата да има големина на екранот од 5,5 инчи до 6 инчи. Меѓу споделените информации, моделот, за кој се тврди дека го напојува процесорот Snapdragon 870 или 888, исто така, ќе биде домаќин на најмалку 30W поддршка за брзо полнење.

Моделот Mini, за кој се вели дека нуди предводник на квалитетно искуство во делот на камерата, се очекува да биде директен конкурент на 5,4-инчниот модел iPhone 12 Mini.

Засега не е дадена официјална изјава во врска со новиот модел на серијата. Сепак, се проценува дека предметниот уред ќе биде официјално објавен во првата половина на годината, според информациите добиени од сигурни извори.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments