Доцнењето на iPhone 12 е потврдено од Apple

Доцнењето на iPhone 12 е потврдено од Apple

Ова не е прво одложување на iPhone во историјата.

Серијалот iPhone 12 може да ги погоди пазарите со iPhone 12 но ќе стартува подоцна, потврди денес Apple.Најновиот развој доаѓа како последователно откако Qualcomm сугерираше мало одложување на претставувањето на следната генерација на iPhone што може да ги вклучи iPhone 12, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max како нови модели.

Ајфон во 2020 година се шпекулира дека вклучува 5G поддршка нови промени на ниво на хардвер во текот на серијата.Без да дадат конкретни детали околу доцнењето.Apple има рекорд на откривање на своите нови модели на iPhone во септември и ги прави достапни за купување неколку дена подоцна во месецот. Лансирањето на моделите на iPhone следната генерација, „Епл“ би можел да биде домаќин на настан некаде во септември и да ја објави достапноста за октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments