Doctor Who продолжува со снимање наскоро

Doctor Who продолжува со снимање наскоро

Добра вест за фановите на иконската серија Doctor Who е дека ќе започне повторно со снимање наскоро. Jodie Whittaker со нејзиниот TARDIS ќе го продолжи веќе започнатото снимање во следните неколку недели. Многу фанови беа загрижени за можното одложување на 13тата сезона на серијалот поради пандемијата, но сеа за сеа се оди според планот.

Добра вест за фановите на иконската серија Doctor Who е дека ќе започне повторно со снимање наскоро. Jodie Whittaker со нејзиниот TARDIS ќе го продолжи веќе започнатото снимање во следните неколку недели. Многу фанови беа загрижени за можното одложување на 13тата сезона на серијалот поради пандемијата, но сеа за сеа се оди според планот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments