DOGE падна силно за време на емисијата SNL на Елон Маск!

Елон Маск, кој се појави на програмата Saturday Night Live наутро, не покажа потег што ги исполни очекувањата на инвеститорите. Затоа, Dogecoin одеднаш изгуби 25% од својата вредност. Инцидентот беше нов пример за стратегијата „купи гласина, продавај ги вестите“.

Dogecoin (DOGE), најконтроверзната валута во светот на криптовалутите во последните неколку месеци, во последниве денови многу зборуваше за себе. Единицата, која доживеала пораст на вредноста од 15,135% од почетокот на годината, си постави нова лента вчера наутро. Dogecoin достигна вредност од 0,73995, многу поблиску до целта на заедницата од 1 долар.

Истата причина беше зад повторното преклопување на Dogecoin за неколку дена: Илон Маск. Беше најавено дека бизнисменот, кој со месеци споделуваше нови врвови, ќе учествува во Saturday Night Live, една од најпопуларните телевизиски програми во светот. Се разбира, Интернет светот започна да очекува дека Маск или ќе се повика на Dogecoin во програмата или ќе го стави директно во устата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments