Документ што покажува дека Samsung нема да обезбеди полнач и слушалки со телефонот!

Според документот што се појави во Бразил, Samsung ќе следи политика слична на iPhone 12 на Apple, отстранувајќи ги полначот и слушалките од содржината на кутијата на Galaxy S21.

Кога Apple се збогуваше со приклучокот за слушалки од 3,5 мм со IPhone 7, Samsung најпрво објави реклами кои ги потсетуваа нивните паметни телефони дека имаат приклучок за слушалки и го исмеваат IPhone 7, а потоа го извадија приклучокот за слушалки од 3,5 мм од своите водечки смартфони.

Слично на тоа, кога Apple се префрли на засечен дизајн со iPhone X, Samsung најпрво се исмејуваше со изрезниот дизајн, а потоа воведе свој дизајн на Infinity-U и Infinity-V, смарт-изрез. Како што можете да замислите, тимот за рекламирање и маркетинг на Самсунг тивко ги отстрани нивните реклами од нивните сметки на социјалните мрежи по овие два настана.

Samsung се потсмеваше на Apple дека ги отстранува адаптерот за полнење и слушалките од кутијата iPhone.

samsung paylaşım

Како што знаете, Apple ги отстрани слушалките и адаптерот за полнење од кутијата со iPhone 12. Samsung не го игнорираше ваквиот развој на настаните, кој привлече многу реакции кај потрошувачите и сподели потсмев со Apple веднаш по лансирањето на iPhone 12. Затоа, врз основа на нашето минато искуство, можеме да кажеме дека нема да биде големо изненадување наскоро да се отстранат адаптерите за полнење и слушалките од паметните телефони на Samsung.

Ако ја оставиме настрана хумористичната страна на работата; Иако веќе некое време се зборуваше дека Samsung ќе ги отстрани адаптерот за полнење и слушалките од кутијата на семејството Galaxy S21, сè уште не видовме официјална потврда. Сепак, документ што припаѓа на АНАТЕЛ, регулаторот на бразилската комуникациска индустрија, кој неодамна се појави, докажува дека Galaxy S21 ќе го следи патот на iPhone 12.

ANATEL belge

Во документите за кои станува збор, отприлика, „Мобилниот телефон нема да се продава со напојување“. Изјавата е користена, но се наведува дека е тестирана со два полначи Samsung со број на модел EP-TA800 и EP-TA800B. Слично на тоа, се наведува дека мобилниот телефон нема да се продава со слушалки, но е тестиран со три слушалки со број на модел GH59-15106A, GH59-15107A и GH59-15403A.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments