Достапен телефон со 5G, LG Velvet

Достапен телефон со 5G, LG Velvet

Јужнокорејскиот производител на телефони донесе нешто ново и тоа LG Velvet со 5G.Изгледа различно од повеќето телефони на LG,Цените и достапноста сега за сега е во Велика Британија Австралија.Но компанијата треба да оди уште подалеку како минува време.

Иако нема приклучок за слушалки или работи со секундарна галантерија за екран тој има одлична камера свилен мазен екран со поголема стапка на освежување и помоќен процесор.Има 6,8-инчен OLED екран дисплеј 60Hz кој е вообичаен кај повеќето телефони,резолуција од 12 мегапиксели стандардно но може да оди дури и до 48 мегапиксели.Батеријата на Velvet е 4.300 mAh трае 22 часа и 38 минути. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments