Продуцентите на CS:GO најавуваат дека започнале да развиваат нова игра Dungeons & Dragons!

Hidden Path Entertainment, кој разви Counter-Strike: Global Offensive, објави дека започна да работи на нова игра. Највпечатлив аспект на оваа игра ААА во развој е тоа што таа ќе биде најновиот член на серијата „Зандани и змејови“, која за прв пат беше објавена во 1974 година и досега има направено десетици игри.

Компанијата за развој на видео игри со седиште во САД, Hidden Path Entertainment, објави дека работи на нова игра ААА. Играта што се развива според изјавите дадени од компанијата ќе биде во типот RPG. Покрај тоа, гејмерите ќе ја вклучат оваа игра во серијата „Dungeons & Dragons“ што е во нашите животи со години. Значи, сосема нова игра Dungeons & Dragons сега официјално е на пат.

Можеби досега не сте обрнувале внимание на името Hidden Path Entertainment. Сепак, оваа компанија е тимот кој ја разви играта уништена на пазарот на Valve, Counter-Strike: Global Offensive. Така, Hidden Path Entertainment се покажа како важно име во индустријата пред неколку години. Сега, се чини дека оваа компанија имаше можност да го слушне својот глас од многу повеќе играчи.

Dungeons & Dragons е всушност многу повеќе од видео игра. Играта, која првпат ја развија и објавија Гери Гигакс и Дејв Арнесон во 1974 година, успеа да стане една од омилените на милиони гејмери ​​низ годините. Најновиот член на серијата, кој им беше претставен на играчите со десетици различни верзии, вклучувајќи и продукции во боксови, исто така ќе биде развиен од Hidden Path Entertainment.

Тој не даде детално објаснување за новата игра на Dungeons & Dragons. Во овој контекст, деталите, како што се датумот на објавување на играта и што ќе понуди, сè уште не се достапни. Сепак, засега, веќе можеме да кажеме дека претстојната игра ќе ги содржи и оригиналните елементи на серијата, што ќе им овозможи на играчите фантастично RPG искуство од отворен свет. Во меѓувреме, Hidden Path Entertainment исто така започна да објавува огласи за работа за играта што ќе ја развива.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments