Први детали од OnePlus 9R, трет буџет-пријателски член на серијата OnePlus 9!

OnePlus се подготвува да ја претстави својата нова серија OnePlus 9 во наредните денови. Во последниве месеци се појави дека серијата исто така ќе создаде модел кој одговара на буџетот, но сè уште немавме многу информации за овој телефон. Првите вести започнаа да доаѓаат од моделот на буџетско име, наречен OnePlus 9R.

OnePlus се подготвува да направи големо лансирање во наредните денови. На лансирањето каде што ќе биде претставена долгоочекуваната серија OnePlus 9, се очекува да претстави и паметен часовник. Се смета дека лансирањето е еден од најголемите настани што некогаш ги организирал OnePlus.

Ова многу очекувано пред лансирање, погледите се свртени кон OnePlus и продолжуваат да се појавуваат нови информации. Најновите вести се однесуваат на буџетскиот трет член на серијата за кој се зборува веќе некое време. Се чини дека името на овој модел, кој претходно беше познат како OnePlus 9 Lite и OnePlus 9E, е OnePlus 9R.

OnePlus 9R

Се смета дека дизајнот на OnePlus 9R е близу до целокупниот дизајн концепт на серијата OnePlus 8T. Телефонот, кој ќе доаѓа со Snapdragon 690, се очекува да доаѓа со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија. Друго тврдење е дека телефонот ќе доаѓа со 8 GB RAM меморија, не со 6, но не изгледа можно да се каже кој засега ќе биде точен. Се смета дека батеријата на телефонот е 5000 mAh.

Кога ќе дојдеме до екранот на телефонот, гледаме 6,5-инчен екран со резолуција FHD +. Стапката на освежување на екранот е 90 Hz. OnePlus 9R, кој ќе доаѓа со модул за четири камери, се очекува да има 64 MP главна камера. Покрај главната камера има ултра широк агол од 8 MP и две леќи од 2 MP.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments