EA ги острани рекламите во играта UFC 4 откако доби негативни реакции од фановите

EA ги острани рекламите во играта UFC 4 откако доби негативни реакции од фановите

Во соопштението за Eurogamer и исто така објавано на Reddit, EA изјави: „Претходно оваа недела, тимот на EA воведе реклами во играта UFC 4 за време на “Replay” моментите во играта. Овој вид на реклами е нов тип за UFC франшизата.“

Но откако доби негативна реакција од страна на фановите на играта, ЕА беше приморана да ги отстрани. ЕА се извини на фановите за негативно искуство што им го приреди. „Разбираме дека требаше да комуницираме со фановите пред да ја воведеме оваа карактеристика. Сакаме да им понудиме на играчите што е можно подобро искуство во врска со нашите продукти“ изјавија од компанијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments