EA објави датум за EA Play Live 2021 настанот!

Официјално беше објавено на крајот од долгоочекуваниот датум за настанот EA Play Live 2021.

Посочувајќи дека новата игра во полето за борба ќе биде претставена во јуни, Електронски уметности сега закажа термин за настанот EA Play Live 2021. EA Play Live, кој се очекува да прикаже многу нови игри, особено Battlefield 6 и FIFA 22, објави дека ќе се одржи на 22 јули 2021 година.

Сè уште не е познато кои нови игри ќе бидат претставени на овој настан. Сепак, како што споменавме погоре, сигурно е дека на овој настан ќе бидат прикажани FIFA 22 и Battlefield VI. Освен тоа, да кажеме дека на настанот може да се претстават и нови Star Wars, Need for Speed, Dragon Age и Battlefront.

Battlefield 6 може да биде детален на настанот во живо на EA Play

Официјални претставници на ЕА истакнаа дека новата игра со БФ ќе биде претставена во јуни преку официјалниот профил на Твитер на Battlefield. Најавувајќи дека настанот EA Play Live ќе се одржи на 22 јули, компанијата се очекува да го објави трејлерот Battlefield 6 во јуни, а потоа да ја детализира играта на 22 јули.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments