Ексклузивено Baby Yoda сега е автомобил „Hot Wheels“

Ексклузивено Baby Yoda сега е автомобил „Hot Wheels“

Ако ви треба повеќе трговски производи „Бебе Јода“ во животот, имате среќа.Мистериозниот лик познат официјално во универзумот „ Војна на Sвездите“ како „Детето“ сега е автомобил.Mattel ја откри новата колекција играчка за својот панел Comic-ConHome.Hot Wheels во петокот,давајќи им на навивачите ранг. Стаклените црни очи стануваат шофершајбни ситните зелени уши личат на цевки за довод ситни магични раце се фарови. Линијата Hot Wheels Character Cars започна во 2010 година, со тркачки автомобили кои личат на ликовите „Приказна за играчките“ 3.Оттогаш има стотици карактери со автомобили и скоро секој херој негативец и доаѓа од универзумот.Новите ликови пристигнуваат следната година за да бидат објавени.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments