Elon Musk повторно го напушти Twitter “за одредено време!”

Основачот на Tesla Motors и компанијата SpaceX, Elon Musk, денес објави дека „за некое време“ ја напушта социјалната мрежа Twitter.

Musk не понуди дополнително објаснување за таквата одлука и само девет часа пред твитот во кој ги извести своите 44,8 милиони следбеници на таа мрежа дека „за некое време“ го напушта Twitter, објави видео за изградбата на Tesla Giga Factory во близина на Берлин.

Ова не е прв пат Musk привремено да го напушти Twitter – последен пат тоа го стори во почетокот на јуни минатата година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments