Серијалот на Netflix, Емили во Париз, наводно, доби номинација за Златен глобус со мито!

EMILY IN PARIS (L to R) LILY COLLINS as EMILY in episode 103 of EMILY IN PARIS. Cr. COURTESY OF NETFLIX © 2020

Емили во Парис, серијалот на Netflix, наводно, добила номинации за награда „Златен глобус“ со мито

Наградите „Златен глобус“ синоќа ги пронајдоа своите сопственици со онлајн церемонија, а ние ги споделивме добитниците на 78. награди „Златен глобус“ во новостите што неодамна ги споделивме со вас. Во оваа статија ќе зборуваме за изненадувачките тврдења за Емили во Париз на Netflix, која е контроверзно номинирана за „Најдобра комична серија“ на доделувањето на Златните глобуси.

Студија на Лос Анџелес Тајмс на Холивудската асоцијација за странски печат (HFPA), организација која стои зад наградите „Златен глобус“, откри уште позачудувачки „настани“ што ја презедоа Емили во Париз во изненадувачката номинација за наградите „Златен глобус“.

emily in paris

Според Лос Анџелес Тајмс, 30 члена на HFPA – повеќе од една третина од организацијата со вкупно 87 члена. По овој извештај на Лос Анџелес Тајмс, се зборуваше дека Емили доби номинација за Златен глобус, делумно со мито.

По изнесувањето на обвинувањата, медиумите го наведоа недостатокот на разновидност во ХПФА како причина за она што се случило. 87 новинари поврзани со организацијата минатата година остварија приход од 27,4 милиони долари, благодарение на наградите „Златен глобус“, а голем дел од овие приходи беа поделени меѓу новинарите.

Покрај тоа, членовите на организацијата добиваат значителни хонорари само за пишување написи на веб-страници и служење во разни жири. Накратко, според американските медиуми, фактот дека HPFA се состои од група новинари кои можат да бидат изманипулирани со пари и немаат разновидност сериозно негативно влијаеше на престижот на наградите „Златен глобус“.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments