NBA 2K21 бесплатна на Epic Games!

Објавена е мистериозната игра што Epic Games Store ќе ја дистрибуира неделава. NBA 2К21 во вредност од 40 евра беше бесплатна.
Epic Games Store продолжува да го привлекува вниманието на играчите со бесплатните игри што ги дистрибуира. Платформата, која претходно дистрибуираше многу одлични игри како GTA 5, Rage 2, Hitman, FM 2020 и Watch Dogs 2 целосно бесплатно, оваа недела бесплатно ја дистрибуира играта NBA 2K21 со вкупна вредност од 40 евра. Па, како да преземете НБА 2К21 бесплатно? Ние одговараме за вас.

Каков вид на игра е NBA 2К21?
Развиен во партнерство со Visual Concepts и 2K Sports, NBA 2K21 успева да се истакне и со својата реална графика и со механиката на игра. Особено од страната на играта, 2K Sports, кој нуди детални и поразновидни играчи оваа година, носи и некои новини од страната MyTeam и MyCareer.

Според надлежните од продавницата на Epic Games, предметната игра ќе се дистрибуира бесплатно до 18 часот на 27 мај. Ако сакате да ја додадете играта во вашата библиотека бесплатно, можете да додадете NBA 2K21 во вашата библиотека целосно бесплатно следејќи ги чекорите подолу.

Во првиот чекор, најавете се на страницата за епски игри во продавницата на играта.
Потоа кликнете на копчето “Преземи” на екранот што се појавува.
Потоа, потврдете ги информациите во прозорецот што се отвора и кликнете на копчето “Место нарачка”.
По завршувањето на сите овие процеси, NBA 2K21 во вредност од 40 евра ќе биде додаден во вашата библиотека во продавницата за Epic Games.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments