Еpic Games побара од судот Fortnite да се врати на App Store

Еpic Games побара од судот Fortnite да се врати на App Store

Само една недела од објавувањето на најновата сезона на Fortnite – што не е достапна на IOS поради кавгата помеѓу Epic Games и Apple – Epic побаа од судот, играта да се врати на App Store.

Тие бараат од судот да ја врати нивната игра на продавницата на Apple, бидејќи претрпуваат значителни штети. Epic го нарече Apple монопол и го обвини дека се обидува да ја уништи нивната компанија.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments