Epic Games со нов настан #FreeFortniteCup

FreeFortnite Cup има 1.200 награди што не се на Apple

Турнирот е за сите платформи, вклучително и iOS, а ќе се одржи на 23 август.

Битката на Epic Games против Apple е далеку од завршена. Откако објави пародија од рекламата на Apple во 1984 година, развивачот на видео игри сега зазема уште еден џеб во технолошкиот гигант држејќи го #FreeFortnite Cup на 23 август.

Во својата објава, Epic рече дека корисниците на iOS ќе останат зад себе на Глава 2 Сезона 3 кога ќе ја активираат Сезона 4 на 27 август за играчи на други платформи. Значи, им дава можност на луѓето на сите системи и платформи да играат заедно пред да не можат повеќе.

Навистина на својата анти-Apple тема, турнирот има награди наменети да ги охрабри играчите да користат уреди од брендови, освен Apple.

Epic им доделува 1.200 парчиња гејмерски хардвер, вклучувајќи ги и најдобрите лаптопи Alienware Gaming Laptop, Samsung Galaxy Tab S7, OnePlus 8, PlayStation 4 Pro, Xbox One X и Nintendo Switch.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments