Epic Games му понуди 200 милиони долари на Sony за ексклузивните игри на PlayStation!

Со протечените документи, откриено е дека Epic Games понудиле 200 милиони долари за ексклузивни игри на Плејстејшн.

Epic Games, кои често се споменуваат со бесплатните игри што ги дистрибуира, ги објави своите планови за во иднина. Според веста објавена од PC Gamer, се појави дека Epic Games му понудиле на Sony 200 милиони долари за ексклузивни игри на PlayStation.

Со документот што протече од неделниот состанок на Strategy Store, гледаме дека компанијата доставила понуда од приближно 200 милиони долари за 4 до 6 ексклузивни игри на PlayStation. Засега не е познато за кои игри Epic Games ги понуди Sony. Сепак, многу извори блиски до компанијата сметаат дека овие игри се игри на PlayStation 4 од минатите епохи.

Беше наведено дека компанијата која чека одговор од Sony, исто така, направила слична понуда до Nintendo и Microsoft. Се вели дека оваа понуда на компанијата што даде понуда да ги донесе Nintendo Switch игрите на компјутер е одбиена од Nintendo. Покрај тоа, се наведува во белешките на состанокот дека преговорите со Microsoft исто така продолжуваат. За жал, деталите од оваа средба се исто така непознати.

Исто така, треба да се напомене дека засега нема официјално соопштение од компаниите за ова прашање. Сепак, врз основа на овие протекувани белешки за состаноци, можеме да кажеме дека во наредните денови може да има доста активни денови во светот на играта.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments