Epic Games Store со попусти до 85%

Летната продажба на Epic Games вклучува попусти до 85%

Новиот Summer Sale 2020 на Epic Games е во живо со големи зделки на различни франшизи, вклучувајќи Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Watch Dogs, Metro и други.

Продажбата трае до 6 август, затоа не заборавајте да дофатите некои од овие одлични зделки. Epic забележува дека купоните можат да се користат на титулите над 14,99 €.

Во летната продажба има многу одлични зделки, при што попустите ќе пораснат дури 85%. Вклучивме неколку значајни зделки подолу, но предлагаме да го проверите целиот список на зделки на веб-страницата на Epic.

Civilization VI: Platinum Edition Upgrade 50% off for €39.99

Control 50% off for €29.99

Assassin’s Creed Odyssey 67% off for €19.79 (must-buy)

Grand Theft Auto V: Premium Edition 50% off for €14.99

Assassin’s Creed Origins 80% off for €11.99 (must-buy)

Far Cry 5 85% off for €8.99

Far Cry 4 80% off for €5.99 (must-have)

Metro Exodus 55% off for €17.99

Metro Last Light Redux 75% off for €4.99

Metro 2033 Redux 75% off for €4.99

Некои од титулите вклучени во новата летна продажба се достапни преку продавницата на Epic Games бесплатно во изминатите месеци, но сепак овa се интересни зделки.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments