Еве ги номинираните на Emmy Awards во 2020 година!

Еве ги номинираните на Emmy Awards во 2020 година!

Списокот на наградите Emmy Awards за 2020 година е надвор. Во вторник на 28 јули, Лесли Џeсонс беше домаќин на возбудливото големо откритие преку виртуелна објава. 

Натпреварувачите беа претставени од Ловер Кокс, Лесли Џонсонс, Татјана Маслани и Џош Гад. Многу надежни се надеваат дека ќе освојат големи оваа година, особено со минатите победници како Game of Thrones. Рекордни 32 номинации минатата година и победи во 12 категории. Друг голем победник беше Флебаг со 11 номинации и шест победи во 2019 година.

Сега кога овие две ТВ-емисии ги завршија своите владеања, тоа значи само дека другите имаат поголеми шанси за победа оваа година. На 72 -то доделување на наградите Еми ќе биде домаќин на Џими Кимел и ќе се емитувано на 20 септември.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments