Еве каде да направите преднарачка за PS5.

Вашата следна снимка при обезбедување на претходна нарачка е на 10/13 во 14:00 часот.

PlayStation 5 на Sony ќе започне на 12-ти ноември во САД со почеток од 399,99 долари. Таа цена ќе го добие дигиталното издание на конзолата што нема Blu-ray диск. Ако сакате диск за играње игри базирани на PS5, 4K Blu-ray филмови и игри PS4 што може да завршат компатибилни, има поголема верзија на конзолата што ја има за 499 американски долари.

Нарачките сега се достапни, но тоа не значи дека ќе можете да најдете. Акциите што беа достапни на трговците на мало како Amazon, GameStop, Best Buy, Target, Sam’s Club и Walmart дојдоа и одеа неверојатно брзо. Беше цело фијаско. Овие продавници најверојатно ќе добијат повеќе нарачки на залиха, па колку и да изгледа непродуктивно, можеби ќе сакате да проверите од време на време за да видите дали имате среќа. Се надевам дека нема да биде долго додека не се смират работите. Но, еј, тоа е 2020 година, така што тоа веројатно нема да се случи.

За да бидеме покорисни, ќе се обидеме да ја ажурираме оваа објава со вести за повеќе акции што доаѓаат до трговците на мало – како на пример, во вторник, 13-ти октомври во 14:00 часот ЕТ, Антонлајн ќе понуди пакети PS5 за нарачка преку својата страница.

PlayStation 5 (со диск-уред): Amazon, Walmart, GameStop, Target, Best Buy, B&H Photo, Sam’s Club

PlayStation 5 (дигитално издание без диск): Amazon, Walmart, GameStop, Најдобра Купување, Цел, Фотографија за БиХ

Само имајте на ум дека акциите се распродадоа многу брзо, затоа, без можност, да добиете конзола во вашата кошничка, препорачувам да ја нарачате. Ако сакате повеќе ажурирања од минута во минута, корисникот на Твитер Wario64 ви беше од голема помош при обезбедувањето ажурирања кога трговците добиваат повеќе предлог за нарачки.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments