Еве каде можете да ги нарачате предходно конзолите Xbox Series S и Series X.

Вашата следна можност е во вторник, 13-ти октомври во 14:00 часот.

Конзолите Xbox Series S и Series X ќе бидат достапни од 10-ти ноември и ќе можете да се осигурате дека ќе ја имате на денот на лансирање со поставување на нарачка сега. Xbox Series S, помала, помалку моќна алтернатива на Series X без диск и 512 GB SSD простор, чини 299,99 американски долари. Xbox Series X е многу поголема предводник на следната генерација на конзолата на Microsoft, која има помоќен графички процесор од Series S, двојно поголема меморија од 1TB SSD и 4K Blu-ray диск. Тоа е 499,99 долари.

Новиот безжичен управувач со Bluetooth 59,99 долари на Мајкрософт, кој има приклучок за полнење USB-C и ново копче Сподели за снимање на екраните и клиповите, може да се нарачаат од продавницата на Мајкрософт, Таргет, Волмарт и Бест Беј, исто така со датум на објавување на 10 ноември

Еден куп трговци имаат страни за новите конзоли, вклучувајќи ги Amazon, Target, Walmart, Microsoft Store, Best Buy, GameStop, Newegg и ако имате членство, Costco и Sam’s Club. Но, нарачките се распродадени уште од првото покачување. Сепак, ќе имате уште една шанса да набавите претходна нарачка во Антонлајн, страница што тврди дека има пакети достапни за нарачка, почнувајќи од вторник, 13-ти октомври во 14:00 часот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments