Fall Guys Season 2 сега излегуваат со нови средновековни игри и носии.

Плус, 60fps на верзијата PS4.

Два месеци по објавувањето на Fall Guys: Ultimate Knockout, Mediatonic издаде 2-та сезона за својот шарен платформер за бит ројал. Втората сезона додава нови содржини и одлики во играта, вклучувајќи многу костуми и игри со тематика на фантазијата.

Сезоната 2 на есенските момци додава четири забавно изгледани средновековни игри во ротација, како што е едно ниво што ќе ве натера да ја зголемите арената со тематски замок, додека најдете начин до крајната цел. Медиатоник вели дека повеќе кругови се „наскоро“. Во новата сезона е претставен Изборот на шоу, кураторска листа за репродукција што им овозможува на играчите да изберат какви рунди претпочитаат да играат во играта, вклучувајќи неколку настани со ограничено време.

Заедно со неколку мини-игри додадени во мешавината, ажурирањето додава и опција „паѓање забави“, така што кога сте во редица со вашите пријатели, може да паѓате заедно додека се вчитува играта.

Во играта се додадени и нови козметички производи, вклучувајќи костуми, емоции, палети на бои и прослави. Дополнително, верзијата PS4 сега има поголема брзина на кадри, извршувајќи ја играта со 60fps наместо со 30fps.

Fall Guys започна во август и стана една од најпопуларните игри објавени тој месец со продадени повеќе од 7 милиони примероци на Steam. Во моментов тоа е најсимнуваната игра ПС Плус на сите времиња, според Сони. Мобилна верзија на играта беше објавена минатиот месец, но таа доаѓа во Кина дури сега.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments